Dominikaani Vabariik

Dominikaan on igikestva suve maa. Naljatamisi võiks öelda, et seal teisi tavapäraseid aastaaegu ei olegi. Puhkus Dominikaani Vabariigis tähendab suurepäraseid, kaunilt kujundatud ja varjulise territooriumiga hotelle, pikki lumivalgeid liivarandu ja jumalikku all inclusive-teenindust.
Dominikaani kõige populaarsem kuurort on Punta Cana, mis võimaldab rahulikku ja luksuslikku puhkust turistidele kõikjalt maailmast. Lausa seadusega on reglementeeritud hotellide rajamine sel moel, et need võimalikult vähe mõjutaksid ümbritsevat loodust - reeglina koosnevad hotellid kahe-kolmekorruselistest bangalodest, mis harmooniliselt loodusmaastikuga kokku sulanduvad. Siin leiduvad kõiik võimalused tegeleda purjelauasõidu ja sukeldumisega.

Maa rahvuslik koloriit, merengue sütitavad rütmid, hea teenindus ja kütkestavad ekskursioonid muudavad teie puhkuse siinmail unustamatuks.
Dominikaan on eriliselt sobiv paik ka armunutele: siin veedavad vastabiellunud meelsasti mesinädalaid. Neile, kes alles plaanivad altari ette astumist, pakutakse koguni unustamatut ja romantilist pulmatseremooniat.
Soovite puhata Dominikaanis? Pole probleemi – tellige endale kõige sobivam lend ja peagi oletegi jätkuva peo ja igavese suve maal, kus teie puhkuse eest hoolitseb kohalik TEZ Tour’i meeskond. Rahvusvaheliste lennufirmade regulaarliinid lendavad sinna iga päev ja muudavad teie kohalejõudmise mugavaks.

Dominikaani Vabariigis on suurepäraselt arenenud turismi infrastruktuur – siin asuvad kõige suurejoonelisemad võõrastemajad Kariibidel. Hotellid töötavad enamasti all inclusive-süsteemis pakkudes väga suurt valikut teenuseid. Teenindus on garanteeritult kõrgetasemeline, enamiku hotellide juurde kuulub rand ja väike park. Isegi tagasihoidlikumates neljatärnihotellides pakutakse teile vähemalt 12 rummipõhist kokteili ja jämedaid aromaatseid sigareid. Reeglina koosnevad hotellid kahe-kolmekorruselistest majakestest palmide all. Lastega peredele võiks soovitada hotelli Fiesta Beach Resort & Spa 4* (Punta-Cana) – siin on miniklubi, lastebassein, mänguväljak ja minidisko. Suurepärane infrastruktuur on hotelli absoluutseks plussiks: spaa-keskus, avar haljendav territoorium, sportimisvõimaluste mitmekesisus. Noored tunnevad end mõnusalt hotellis Barcelo Bavaro Palace 5* (Punta Cana) – siin on kõik šiki rannakuurordi mugavused igikestvas peomeeleolus.

Kõige muu kogemisväärse kõrval ei tasu mööda lasta võimalust minna ekskursioonile Santa Domingosse, Dominikaani pealinna ja avastada Los Trex Oxos 15-meetriseid koopaid, mis täidetud väävliallikate ja helesinise veega. Igatsete eredaid elamusi? Teie jaoks on Vavaro Runner – džiibisõit mööda istandusi ja kreooli lõuna kohalikus farmis.

Dominikaani kliima on subtroopiliselt niiske. Kuumust aitavad taluda pehmed merelised briisid ja passaadid. Aastaringne keskmine temperatuur rannikul on +25-27°C, detsembrist veebruarini võib kohati langeda kuni +22°C. Novembris-detsembris on võimalikud lühiajalised hoovihmad. Veetemperatuur on aastaringselt +26°C. 

 • Punta Cana ja Puerto Plata

  Punta Cana ja Puerto Plata

 • Santo Domingo

  Santo Domingo

 

Eesti kodaniku pass

Viisa ei ole nõutav.

Eesti kodanikud võivad turismi eesmärgil turistikaardiga viibida kuni 30 päeva. Turistikaardi maksumus on umbes 10 $, turistikaarti saab taotleda piirilt.

 Vajalikud dokumendid:

 • pass, kehtiv vähemalt 6 kuud riiki sisenemisel
 • kinnitatud edasi-tagasi piletid
 • hotelli broneeringu kinnitus
 • piisavad rahalised vahendid
 • soovitav tervise- ja reisikindlustus kogu viisa perioodiks
 • soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel: SIIN

Laps kuni 13 aastane (13 a. kaasa arvatud), kes reisib kas ühe vanemaga või ilma vanemateta, on soovituslik reisile kaasa võtta vabas vormis inglise keelne vanemaluba.

Vene kodaniku pass, olemas elamisluba Eestis

Viisa ei ole nõutav.

Vene kodanik saab turismi eesmärgil turistikaardiga viibida kuni 21 päeva. Turistikaardi maksumus on umbes 10 $, turistikaarti saab taotleda piirilt.

Vajalikud dokumendid:

 • pass, kehtiv vähemalt 6 kuud riiki sisenemisel
 • kehtiv elamisluba Eestis, originaal
 • kinnitatud edasi-tagasi piletid
 • hotelli broneeringu kinnitus
 • piisavad rahalised vahendid
 • soovitav tervise- ja reisikindlustus kogu viisa perioodiks
 • soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel: SIIN

 

Eesti hall välismaalase pass, olemas elamisluba Eestis

Viisa ei ole nõutav.

Viisatingimused on samad, mis Eesti kodanikule.
Lisaks on vajalik kehtiv elamisluba Eestis, originaal.

 

Lisainfo

Viisaga seotud küsimused ja päringud saada e-mailile sputnik1@sputnik.ee või helista 6 466 400.