Brasiilia

Paljude inimeste jaoks on Brasiilia eeskätt lõputute karnevalide ja muude pidustuste maa, kuid tegelikult on Brasiilia suurim rikkus looduslik mitmekesisus. Brasiilia – see on iga loodushuvilise jaoks tõeline paradiis. Maa lääneosas asuvates Amazonase vihmametsades arvatakse olevat kogu maailma suurim bioloogiline mitmekesisus. Väga kirev on Brasiilia elusloodus ka maa keskosas, peaaegu 2 miljoni km2 suurusel troopilise savanni alal, mida kutsutakse Cerrado. Kokku arvatakse Brasiilias kasvavat või elavat ligikaudu 4 miljonit erinevat liiki eluvormi.

Suurtest imetajatest esineb Brasiilias rohkelt puumasid, jaaguareid, otselotte, põõsaskoeri, pekaare, tapiire, sipelgaõgijaid, opossumeid, laisikuid, armadille jne. Maa põhjaosa vihmametsades kohtab arvukalt erinevaid liike ahve. Brasiilia on maailmas Colombia ja Peruu järel kolmas maa erinevate linnuliikide rohkuselt. Ainuüksi papagoisid on seal enam kui 70 liiki. Peaaegu 200 linnuliiki on iseloomulikud üksnes Brasiiliale. Maa suurim lind on lennuvõimetu nandu, kes sarnaneb emule. Putukaid on Brasiilias aga rohkem kui üheski teises riigis. Uute putukaliikide avastamine on seal peaaegu igapäevane. Mõnel pool Brasiilia vihmametsades elab maailma suuruselt teine ämblik – tarantlite hulka kuuluv suur linnusööja ämblik (Theraphosa blondi). Ta on küll inimestele ohutu, kuid kuni 30 cm pikkuste jalgade tõttu väga hirmuäratava välimusega.

Brasiilias elutseb enam kui 3000 liiki magevee kalasid ja enam kui 500 liiki kahepaikseid. Brasiilia ilmselt tuntuim kala on piraaja. Piirkonnas elutsevad ka maailma suurimad jõedelfiinid (roosa delfiin), maailma suurimad jõekalad, palju liike alligaatoreid, heledavärvilised mürgised lendkonnad jne. Brasiilia on koduks ka maailma suurimale maole – kuni 10 m pikkuseks kasvavale anakondale.

Brasiilias kasvab rohkem erinevaid taimeliike kui kusagil mujal maailmas – neid on seal ligikaudu 55 tuhat. Peaaegu 30% sealsetest taimedest on iseloomulikud üksnes Brasiiliale. Ainuüksi endeemilisi seeneliike on Brasiilias enam kui 2000. Brasiilia, Venezuela ja Guyana piiril asuva Roraima mäe piirkond on koduks paljudele erinevatele lihasööjataimedele! Need taimed on kohanenud putukate seedimisele, sest piirkonna pinnas on väga toitainevaene.

Brasiilia asub Lõuna-Ameerikas, 5. põhjalaiuse ja 34. lõunalaiuse vahel. Oma suure territooriumi tõttu (pindalalt maailmas viiendal kohal) on Brasiilia kliima paiguti väga erinev. Suvel (detsembrist veebruarini) on temperatuurid kõrged Rios ja Brasiilia kirdeosas. Ülejäänud aasta keskmine temperatuur jääb 25 °C ja 30 °C vahele. Lõuna-Brasiilias on temperatuuri variatsioon laiem, 15 °C kraadi ümber talvel ja 35 °C kraadi ümber suvel. Amazonase piirkonnas ei tõuse temperatuur tavaliselt üle 27 °C, kuid seevastu on seal väga niiske.

Brasiilias on esindatud kuus klimaatilist vööndit – troopiliste vihmametsade, troopilise savanni, troopiliste mussoonide ala, kuuma poolkõrbe, niiske subtroopilise ja subtroopilise kõrgmäestikuala kliima. Põhja-Brasiilias on temperatuurid aastaringselt väga kõrged, aastakeskmine on enam kui 25°C, kuid tipptemperatuurid ei küündi siiski 40°C-ni. Ekvaatorilähedastel aladel on hooajalised temperatuurierinevused väga väikesed. Teisalt on Brasiilia lõunaosas piirkondi, kus mõnel aastal võib kohalikul talvel (juunist septembrini) isegi lund sadada.

 
Eesti kodaniku pass

Eesti kodanikud saavad Brasiiliasse turismi ja äri eesmärkidel reisida ning seal viibida viisavabalt kuni kolm kuud poole aasta jooksul. Viisavabalt viibimist pole võimalik pikendada.

Vajalikud dokumendid

 • pass, kehtiv vähemalt kuus kuud riiki sisenemisel
 • edasi- tagasi piletid
 • soovitav on tervise- ja reisikindlustus
 • soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel: Siin 

 

Vene kodaniku pass, olemas elamisluba Eestis

Viisavaba kuni 90 päeva 180 päeva jooksul alates esimesest riiki sisenemise kuupäevast.

Vajalikud dokumendid

 • kehtiv pass
 • kehtiv elamisluba Eestis (originaal)
 • edasi-tagasi piletid
 • piisavad rahalised vahendid
 • soovitav reisi-ja tervisekindlustus kogu viisa perioodiks


Eesti hall välismaalase pass, olemas elamisluba Eestis

Viisa vajalik.

Vajalikud dokumendid

 • pass, kehtiv vähemalt 6 kuud riiki saabudes, passis peab olema vähemalt 2 vaba lehekülge viisa jaoks
 • koopia kehtivast Eesti elamisloast
 • internetis täidetud ankeet
 • 1 värviline passifoto, suurus 3,5 x 4,5 cm
 • edasi-tagasi piletite broneering
 • reisikindlustus kogu viisa perioodiks
 • hotelli broneering
 • töökoha garantiikiri (inglise keeles, originaal), juhul, kui tegemist on kas FIE-ga või firma omanikuga: kas B-kaardist koopia või väljavõte Majandustegevuse registrist

 Viisa hind - 36€

Tähtaeg umbes 1 kuu saatkonna siseselt.

Lisainfo

Viisaga seotud küsimused ja päringud saada e-mailile sputnik1@sputnik.ee või helista 6 466 400.